Chovné psy hovawart Bruno a Edo norwich!

Výcvikový víkend Piešťany júl 2010.

05.07.2010 16:16

od 2.7. do 4.7.2010 sme sa zúčastnili výcvikového víkendu na Sĺňave v Piešťanoch. Bol s nami aj pániček, ktorý bajkoval na hrádzi a kúpal sa v hotelovom bazéne. Miesto bolo šťastne vybrané - na cvičák sa išlo asi 200m priamo, peši z hotela po hrádzi pri rieke. Výcvik bol zameraný hlavne na obranu, ale precvičovali sme aj poslušnosť a v sobotu sme mali aj prednášku od Evy Panákovej na tému: STOPY. Prednáška sa mi páčila, lebo som v tejto oblasti laik a s Brunom len začíname.

 

Veľmi milo ma prekvapil organizátor - Roman Rakovan (nový referent pre výcvik SHK) ako viedol celý víkend. Mal všetko dobre zorganizované, nás účastníkov usmerňoval, kedy ideme na radu k figurantovi a pod. Mali sme opekačku aj zábavnú súťaž o najrýchlejšie privolanie, kde bolo dovolené rôznym spôsobom upútať psíka. Musíme sa pochváliť - Bruno vyhral 1. miesto. Roman odovzdal víťazom aj ceny (ešte aj na to myslel).

Čo bolo veľmi dobré, starali sa o nás 4 figuranti. Takže sa nestalo, že by sme dlho čakali a nudili sa. Figuranti boli ochotní a každého psíka si najprv otestovali a vypočuli si psovoda akú on má predstavu o obrane. Potom navrhli postup, ako sa zrealizuje samotná obrana.

Bruno už mal skúsenosti z obranou z domu, kde kúsal aj do rukáva (má 14 mesiacov). Ani v KK Sĺňava nesklamal a predviedol sa. Bruno je rýchly a má plný zákus, razantný a drží rukáv ako o život. Dostal meno "Krokodýl". Na palicu nemá reakciu, takže aj tu ju figurant použil. Ak sa nám podarí opraviť kameru, pridáme video. Kúsali sme ráno aj večer. V čom sa musí Bruno zlepšiť, je vyštekanie figuranta. Šteká, ale na môj vkus by tam mala byť väčšia zloba. Ale ešte je mladý, tak sa uvidí, keď dospeje. Poslušnosť sme robili krátku, keďže boli hrozné horká. Ale celkom mu to išlo.

 

Najviac sa nám páčilo plávanie vo Váhu. Bruno zbieral paličky a ako vydra brázdil rieku.

Takže sme prežili pekný víkend, pokecali s ostatními účastníkmi a sme radi, že SHK má novú akciu, ktorá sa bude opakovať? Romanko?

Ingarka(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode