Chovné psy hovawart Bruno a Edo norwich!

Špeciálna výstava hovawartov Lomnistá - 23.8.2009 a výcvikový tábor.

30.08.2009 14:31

Od 23.8.2009 sme boli na týždeň v Lomnistej, na výcvikovom tábore hovawartov. Prvý deň - v nedeľu sme sa zúčastnili aj na špeciálnej výstave hovawartov (psov posudzovala pani Jana Svobodová - CZ). Bola to prvá Brunová výstava, v triede šteniat. Obsadil veľmi pekné prvé miesto (niet sa čo diviť, veď bol sám jediné šteniatko),

VN1. Posudok viď. TU

 

 

Celý týždeň sme trénovali dvojfázovo (ráno a večer) poslušnosť a základy obrany. Bruno má silno vyvinutý koristnícky pud, tak s speškom a kožou nemal žiaden problém. Figurant ho veľmi chválil a povedal, že Bruno tu "prečúra" aj dospelé psi. Aj poslušnosť zvládal na 1.  Bol najmladší, tak aj najviac hladkaný a mojkaný, čo prispelo k jeho socializácií. Aj so psíkmi nemal problém, s každým sa chcel hrať. Pre mňa bola táto akcia v poradí už 5 výcvikový tábor, ale stále sa niečo nové dozviem a naučím. Bolo mi tam fajn, domov som prišla unavená, ale spokojná. Tešila som sa, že tam boli aj moje kamarátky - Rita, Luba a ďalšie kočky, s ktorými si dobre rozumiem. A aj naši "chalani" ako Roman, Pavel a iní. A prišla aj Terka s Michalom z ďalekej Prahy.

Na každom tábore na záver sa udeľuje titul Skokan roka v poslušnosti a v obrane. Tento rok bol udelený ešte ďalší titul:

Talent roka-najmladší účastník.

No a kto ho dostal - no predsa náš Brunko. Veľmi ma to potešilo a motivuje ma to do budúcnosti, s týmto mojím kamarátom niečo dosiahnúť aj v športovej kynológií.

 

Tábor končil Pretekom so skúškou ZM  a výsledky sú  TU

Fotky s tábora: 


https://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/Specialna_vystava_SHK_Lomnista_23.8.09/


https://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/Letny_vycvikovy_tabor_Lomnista/


Ingarka(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode