Chovné psy hovawart Bruno a Edo norwich!

Skúšky ZM a SVV1 - LVT Varín 2010.

03.09.2010 16:14

 

V predposledný deň na LVT Varín sa konali pracovné skúšky ZM a SVV1. Na každú z nich boli prihlásení 2 psi. Rozhodoval pán Šatník.

Keďže by som aj ja v budúcnosti chcela s Brunom nejakú urobiť, tak som si privstala a hybaj s nimi na stopy, ktoré skúškou začínali.

Musím povedať, že traja psíkovia veľmi pekne vypracovali stopu, z toho dvaja fakt nádherne - za čo dostali plný počet bodov.

Pri štvrtom psíkovi som si nebola istá, že si zaslúžil toľko bodov (aj ked som dievčatu velmi fandila a fandím), ale na 73 b. to nebolo. Suka behala hore dole po lúke ako by sa venčila a predmety našla len nasávaním zo vzduchu - nos nemala na zemi, stopu síce dokončila ale mne sa to nepáčilo. 

Pri poslušnosti psíkovia predviedli pekný výkon, až na suku, ktorá vybehla za vyznačený priestor a psovod ju musel viackrát privolať. U nás dole by to bola diskvalifikácia.

Obrana - pekne, až na druhú sučku, ktorá (ZM) figuranta kúsala do nôh a ten jej po nejakej chvíle nastrčil rukáv do papuli. Zase by ju tu dole naši rozhodcovia diskvalifikovali.

Takže môj postreh (ale aj ďalších psíčkarov) bol, že na tábore sa fajn robia skúšky, rozhodca je benevolentnejší, aj ked uznám, že ako motivácia je to super.

 

Všetkým štyrom ale blahoželám, naozaj im to prajem a obdivujem ich odvahu, že nastúpili.

Ingarka(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode