Chovné psy hovawart Bruno a Edo norwich!

LVT Varín august 2010 - špeciálna výstava hovawartov a moje postrehy.

29.08.2010 20:50

22.8.2010 sa konala Špeciálna výstava vo Varíne  - Bruno v triede strednej.  Brunov posudok z výstavy najdete TU.

Pani rozhodkyňa bola dosť prísna, samé VD, aj D a aj diskv.

V našej triede bolo 6 psov a len dvaja získali známku výborný - z toho bol jeden Bruno - V2. Pani rozhodkyňa povedala, že mal byť ešte v triede mladých, lebo tu je najmladší (15 mes.) a je to aj vidieť. Ostatní psíkovia boli viac vyvinutí. Mňa výsledok potešil, ale je mi to v podstate jedno...mňa to už tak nebavíííííí. Ale asi na jar skúsime znova, že ako sme sa posunuli.

 

Od pondelka začal LVT hovawartov. Mali sme pekné počasie a som rada, že v prvý víkend tam bola aj Ľubka s Jekyllom, tak sme preberali naše psačie témy a hlavne výcvik, čo nás obe veľmi baví a napĺňa.

V tento deň začal aj výcvik psov (samozrejme po rozdelení do skupín, pretože tu boli psíci, ktorí už dlhšie cvičia a aj malé šteniatka), no a tu nastal okamžik, kde som si povedala, že my s Brunom tu nemôžeme trénovať obranu (Romanko prepáč). Pri ukážke, čo vieme z obrany som mala konflikt s výcvikárom, ktorí nás vlastne ani nemal na starosti (neviem prečo sa do toho staral) - chcela som postupovať podľa inštrukcií, ktoré mi dali moji výcvikári a figuranti, ktorým chodím tu u nás dole. Sú to ľudia, ktorých v kynologickej branže všetci poznajú. Nechcem si pokaziť psa. Ale výcvikár vo Varíne chcel aby som robila čo on povie - tým som skončila. Potom sme síce predviedli kúsanie na kožu a neskôr aj  na rukáv (Bruno bol aj pochválený), ale nebolo to podľa môjho gusta. Som zvyknutá na rýchlosť, obratnosť a iskru, ktorú dáva figurant na placi a opravuje psovi zle zákusy........

 

Našťastie sa nás ujal náš kamarát Janko Dírer - www.kynolog.napady.net, ktorý sa nám 2 dni venoval - poslušnosť aj obranu sme robili ako u nás doma. Kvalita tréningu sa nedá porovnať z tou z Varína (Romanko prepáč - nie je to o tebe). Jankovi som vďačná, že sme sa u neho na cvičáku zoznámili aj s bradáčkami (čaute baby). Na fotkách uvidíte, že Bruno kúše ako lietajúci krokodýl.

Na záver chcem povedať, že väčšina bola s výcvikom a s figarantami v tábore spokojná. Ale každý má inú latku a za sebou aj iné skúsenosti.

V ďalšom článku sa budem venovať skúškam, ktoré prebehli na konci týždňa (moje postrehy) - týmto všetkým škúškarom blahoželám.

Nakoniec foto s Johnym TU.

 

 


 

Ingarka(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode