Chovné psy hovawart Bruno a Edo norwich!

Letný tábor hovawarto, skúšky a špeciálne výstava hovawartov.

31.08.2014 11:01

Posledný augustový týždeň sme sa po dlhšej dobe zúčastnili letného tábora hovawartov v Starej Myjave. Celý týždeň sme trénovali poslušnosť aj obrany a niektorí aj stopy. Mne sa nechcelo :-) pršalo do stredy. bol aj Edo, ktorý ako správny terier vrčal na všetky veľké psi a väbec sa ich nebál. Vo štvrtok som so psami odcostevala do Ostravy a Edo tam bol na trimovaní a ja s Bunom sme sa prechádzali a boli na obede v českej hospode.... Edo je fešák a pripravuje sa na Európsku výstavu v Brne. 

Bruno v piatok zložil skúšku Spr1 na 80 bodov  - známka dobre. Štvalo ma to, že si to pokazil na plente 2, lebo krásne vybehol, ale zaštekal pes a on bežne obeháva zľava, teras sa rozladil a išiel sprava a už ju neobehol, rovno išiel "ku mne". A potom tá naša nešťastná štekačka.. bola slabá... tak ideme trénovať hlavne toto. Ale zase musím povedať, že nastúpilo 12 psov, ktorí štartovali v rôznych disciplínach podľa IPO. Aj 3 NO. Nakoniec prešli len dvaja hovawarti, Alvin Skrytý prízrak a môj Bruno. Alvin išiel podľa Upr2. 

A nakoniec bol Bruno bodovo najlepší. tento deň bol začarovaný, psi už unavený, videla som to aj na Brunovi, ale zvládol to.

V sobotu na výstave v triede pracovnej sa umiestnil na V2 res.CAC... pohodka :-)

Som na Bruna pyšná, je to správny hovawart!

Ingarka(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode